IV.4. Деякі особливості участі у змаганнях

1. У змаганнях, де передбачений виступ спортсменів у вікових групах, учасник молодшої вікової групи має право виступати в наступній віковій групі за наявності допуску лікаря. Спортсмен може виступити в особистому заліку двічі, як у молодшій, так і старшій віковій групі. Якщо команда формується з представників різних вікових груп, у командному заліку спортсмен може бути заявлений тільки в одній віковій групі.

2. У змаганнях з двоборства, аджиліті та дог-фрізбі собака бере участь у виді програми лише з одним спортсменом.

3. В інших видах програми змагань допускається участь двох або декількох спортсменів з одним собакою. При цьому вони мають бути заявлені одною командою. Головний суддя змагань має право не дозволити наступні старти собаки, якщо собака має явні ознаки втоми та є підстави нанесення шкоди його здоров’ю чи життю.

4. У змаганнях з двоборства, аджиліті, пітч енд гоу, дог-фрізбі та танців з собаками спортсмен може брати участь у змаганнях з різними собаками. В інших програмах він може принести команді тільки один результат, з іншими собаками спортсмен заявляється і виступає в особистому заліку.

5. Положенням може бути встановлений інший порядок участі.

6. Якщо видом програми змагань передбачена подача собаці нормативних команд, спортсмени – представники інших держав мають право подавати нормативні команди державною мовою своєї країни. У цьому випадку разом із заявкою в мандатну комісію подається транскрипція і переклад команд українською мовою.

7. У випадку використання інших команд (жестів), ніж ті, що передбачені Правилами, спортсменам – учасникам відомчих команд дозволяється використовувати ці команди (жести). У цьому випадку разом із заявкою в мандатну комісію необхідно надати опис жестів і перелік команд, передбачених настановою відомства з виду програми.