Про нас

Всеукраїнська Федерація кінологічного спорту

Всеукраїнська Федерація кінологічного спортуГрупою інструкторів-дресирувальників, суддів зі спорту і суддів-експертів м.Донецька у 1994 році було скликано Всеукраїнський З’їзд, на який прибули делегати з усієї України, а також представники ТСОУ, Прикордонних військ України та МВС. Головною метою заходу було створення Української Федерації спорту з собаками (УФСС). Делегати прийняли участь в обговоренні Статуту УФСС і Положень з проведення змагань.

У 1995 році Українську Федерацію спорту з собаками було зареєстровано Міністерством спорту України, а у 1997 році, згідно з Указом Кабінету Міністрів України, Федерація пройшла перереєстрацію у Міністерстві юстиції України і отримала статус Всеукраїнського громадського об’єднання.

Рішенням Президії Міжнародної організації рятувальників (IRO) у грудні 2005 року Україну в особі Федерації визнано повноправним членом цієї організації та узгоджені всі програми підготовки фахівцями УФСС собак-рятувальників для України.

16 грудня 2013 року, відповідно до вимог Закону України “Про громадські об’єднання” та на підставі рішення Конференції УФСС, Міністерством юстиції було зареєстровано зміни до Статуту Федерації. Тоді ж за рекомендацією Міжнародної Федерації кінологічного спорту (IFCS) було змінено назву Федерації на “Всеукраїнська Федерація кінологічного спорту” (ВФКС, UFCS) та розпочато процедуру зміни назви виду спорту зі “спорт із собаками” на “кінологічний спорт”.

Наказом Міністерства молоді та спорту України у 2015 році Федерації надано статус національної, а спорт із собаками (кінологічний спорт) визнано пріоритетним неолімпійським видом спорту.

За ініціативи Федерації у Єдину спортивну класифікацію України (ЄСКУ) введені такі програми кінологічного спорту, як Тріал (триборство зі службовими собаками), Двоборство, Аджиліті, Канікрос, Фрістайл тощо. Щорічно Федерація під патронатом та за підтримки Міністерства молоді та спорту України проводить чемпіонати з кінологічного спорту всеукраїнського, обласних та міських рівнів та приймає участь у міжнародних змаганнях. Спортсмени, підготовлені тренерами Федерації, виконують нормативи майстрів спорту та кандидатів у майстри спорту, демонструють гідні результати на змаганнях усіх рівнів.