ХIV. Антидопінговий контроль

1. Допінг – використання чи вживання спортсменом або собакою визначених речовин і засобів, що штучно поліпшують фізичний та/або психічний стан спортсмена чи собаки і у такий спосіб підвищують спортивні результати.

2. Допінг суворо заборонений. Порушення правил із допінгу карається відповідно до цих Правил, інших документів ВФКС, МФКС та МФЇС.

3. Спортсмени, тренери, інструктори і судді зобов’язані знати, які речовини і засоби відносяться до допінгу, а також принципи антидопінгового контролю та відповідні юридичні нормативи.

4. Допінгом спортсменів є препарати і речовини, їхні хімічні і фармакологічні з’єднання, а також засоби, що віднесені до таких Всесвітнім антидопінговим агентством (ВАДА).

5. Допінгом собак є препарати і речовини, їхні хімічні і фармакологічні з’єднання, а також засоби, що віднесені до таких спеціальним регламентом МФКС та/або МФЇС.

6. Допінг-контроль здійснюється згідно з Правилами Національного антидопінгового центру (НАДЦ) та ВАДА.

7. Відмова спортсмена від проходження допінг-контролю їм самим чи його собакою розцінюється, як визнання вживання допінгу.

8. За застосування допінгу спортсмен дискваліфікується, а його результати анулюються як в особистому, так і в командному заліку. Матеріали щодо вживання допінгу таким спортсменом подаються до МФКС та/або МФЇС для ухвалення рішення у відповідності із спеціальними регламентами МФКС та/або МФЇС.