Показові виступи 12.01.2008

Собачий карнавал розважив дітей

Песики восьми порід стрибали через бар’єри, ловили на льоту тарілки та переодягалися в ангела і чорта.
Справжнє свято влаштували для малюків та всіх любителів тварин Чернівецька обласна федерація спорту з собаками та дресирувальний центр “Чемпіон”. У суботу, 12 січня, песики та їхні господарі зібралися у парку імені Шевченка, щоб по-своєму привітати чернівчан зі святами. Виступило вісім собачок: різеншнауцер, міттельшнауцер, золотистий ретривер, англійський мастиф, південноафриканський бурбуль, лабрадор, мисливська такса та ердельтер’єр. Вони дивували глядачів своїми вміннями: міттельшнауцер Умка стрибала через бар’єри, різеншнауцер Бася долала подвійний бар’єр та ловила на льоту тарілку, а золотистий ретривер Нік також стрибав і демонстрував, як він із господинею ходить до магазину та допомагає їй нести молоко. Що ж до величезного англійського мастифа на ім’я Ларік, то йому достатньо було спокійно пройтися з господинею перед натовпом, щоб вразити глядачів своїми габаритами. Після цього песиків переодягнули в костюми Червоної Шапочки, ангела, чорта, мушкетера, і всі охочі могли сфотографуватися з ними й навіть погладити тварин, залишившись при цьому непокусаними.
– У своїх півтора року мій Ларік важить 100 кілограмів, – розповідає власниця англійського мастифа Марина ФРОЛОВА. – Але це він іще маленький, а коли підросте, 20-30 кілограмів добере. На місяць з’їдає мішок сухого корму. Мастиф – дуже рідкісна порода. Я їхала за ним аж до Москви. Це надзвичайно ласкавий, добрий собака, з яким у мене не виникає жодних проблем. Мені не доводилося перевіряти його охоронні вміння – коли йду зі своїм песиком вулицею, перехожі тримаються від нас на відстані.
– Мій Нік обожнює грати у футбол, – розповідає власниця дворічного золотистого ретривера, голова дресирувального центру “Чемпіон” Вікторія ОЛЕКСЮК. – Хоча ретривери – мисливська порода, але через мирний характер цих собак останнім часом використовують як компаньйонів, а також як провідників та рятувальників. Ретривери полюбляють гратися з дітьми, тому ця порода – ідеальна для родини, в якій є діти.
– Своїм заходом ми прагнемо показати, наскільки собаки можуть бути вихованими та слухняними, а також дати дітям змогу поспілкуватися із собаками, погладити їх, – пояснює голова Чернівецької обласної федерації спорту з собаками Сергій ПРИСИКАР. – Можливо, у майбутньому хтось із них заведе песика і вже матиме позитивний досвід.
Усі собачки (в тому числі і дворняжка, який бігав неподалік) отримали смачні призи та гучні оплески задоволених глядачів.

Галина МАРКІВ

 

Дивитись фото.