V.6. Суддя-стартер

1. У видах програм змагань, в яких старт спортсмена здійснюється за сигналом судді, призначається суддя-стартер, який підпорядковується головному судді і відповідає за подачу стартового сигналу відповідно до Правил.

2. Суддя-стартер зобов’язаний:

1) перед початком змагань отримати необхідну документацію та інвентар, перевірити працездатність стартового пістолета та іншого устаткування і, у випадку їх несправності, доповісти головному судді;
2) перед початком змагань перевірити розмітку та устаткування старту, а у випадку невідповідності до вимог Правил – доповісти головному судді і разом з офіційними особами, що призначені виконавчим директором, вжити заходів для усунення недоліків;
3) перед кожним стартом переконатись у готовності суддів-хронометристів і рефері (суддів на ділянках);
4) стежити за правильністю положення спортсмена і його собаки на старті;
5) при змінному старті випускати спортсмена на трасу у встановлений час;
6) контролювати, щоб старт спортсмена відбувся не раніш стартового сигналу;
7) після закінчення змагань здати отриманий інвентар.

3. Якщо спортсмен здійснив старт до стартового сигналу, стартовий сигнал не подається, а суддя-стартер повертає спортсмена командою “Назад!” та/або подвійним пострілом із стартового пістолета.

4. Якщо спортсмен здійснив третій фальстарт або не здійснив старт зі своєї вини протягом двох хвилин з моменту виходу на лінію старту, суддя-стартер дискваліфікує спортсмена у вправі.